כך תמצאו דירה לקנייה מכונס

קניית דירה מכונס נכסים היא ברוב המקרים עסקה משתלמת. המחיר עשוי להיות נמוך ממחיר השוק בכ-20%,  ההליך מסתיים במהירות יחסית לעסקה רגילה, ובזכות הפיקוח של בית המשפט אין הרבה סיכונים משפטיים. הבעיה העיקרית – איך לאתר דירות הנמכרות על ידי כונס ומהר? לשם כך ריכזנו עבורכם את מקורות המידע הטובים ביותר.

רשת האינטרנט – כמו בהרבה מקרים אחרים, האינטרנט ומנועי החיפוש שבו הם הצעד הראשון לאיתור מכרזים של כונס  נכסים. איך מחפשים? הקלידו בשורת החיפוש את הביטויים "כונס נכסים", "מכרזים של כנוס נכסים", "מכירת דירות מכונס", או כל ביטוי מתאים אחר, ובדקו את אתרי האינטרנט שבתוצאות החיפוש. במיוחד כדאי לגלוש לאתר האינטרנט של יד 2 בכתובת http://www.yad2.co.il/Nadlan/kones.php כאן תמצאו את רוב המכרזים הקיימים בארץ. יתרונו על פני אתרי האינטרנט אחרים נעוץ בעובדה כי הוא מתבסס על מידע מהשטח בעוד האחרים פשוט מעתיקים מודעות המתפרסמות בעיתונים.

יתרון נוסף של אתר יד2 על פני אתרים אחרים ברשת הוא בעובדה שניתן למצוא בו גם אינפורמציה רבה ושירותים משלימים למציאת הנכס – החל מרהיטים לדירה, מציאת שירות הובלות ועד מחירון דירות, המבוסס על עסקאות שנסגרו באזור בו אתם מתעניינים בקנייה.

אתרי האינטרנט של הבנקים - בנקים למשכנתאות מאוד רוצים למכור את הנכסים של בעלי החוב שלהם ומהר. לא מעט בנקים לא מסתפקים בפעילותו של כונס הנכסים ומפרסמים מכרזים באתרי האינטרנט שלהם, כדי לגלוש גם לשם.

אתרי הממשלה Gov.il -  אזרחים רבים חייבים כסף לרשויות המדינה ובמיוחד לרשות המיסים הכוללת את מס הכנסה, מע"מ והמכס. במקרה שהחוב לא שולם נוקטת המדינה נגד החייב הליכים ככל חברה או נושה אחר. במקרים רבים ההליך מגיע לכדי כינוס נכסים. מכרזים למכירת נכסי נדל"ן של בעלי חוב למדינה מתפרסמים באתר לפ"ם –לשכת הפרסום הממשלתית. גלשו לקטגוריה "משפטיות" בשדה הנושא בחרו ""מכירות מכינוס".

 

מציאת דירה מכונס מחוץ לרשת האינטרנט

תאמינו או לא, אך גם מוץ לאינטרנט יש פעילות ענפה. מי שרוצה להקדים אחרים ולמצוא לפני כולם מכרזים מכונס מוטב שיפעל גם במציאות הממשית. הנה כמה אפיקים שאפשר למצוא באמצעותם נכסים לקנייה.

מתווכים – מתווך טוב יודע לפני כולם על הנכסים בסביבת העבודה שלו. יש מתווכים היודעים על הנכס שעתיד להימכר בהליך כינוס כבר בשלבים הראשונים, עוד לפני פרסום המכרז. פנו למתווך טוב, אל תתחשבו בעמלה שהוא גובה עבור עבודתו. אם תמצאו נכס הזול ב-20% ממחיר השוק בזכות המתווך, תשלום העמלה בשיעור כמה אחוזים זניח.

כונסי נכסים -  איפה אם לא במשרדים של כונסי נכסים תקבלו מידע על מכרזים אקטואליים. עורכי דין ולפעמים רואי חשבון הם כונסי הנכסים, רשימה של משרדים אליהם ניתן לפנות תמצאו באתרי אינטרנט בהם יש לוחות של דירות למכירה מכונס. בנוסף, אפשר לבדוק באתר של הכונס הרשמי של מדינת ישראל – בקישור רשימת מנהלים מופיעה רשימה של כונסים רשמיים.

בעיתונים - השיטה הישנה – פרסום מודעות בעיתונות עדיין עובדת, אמנם היא פחות יעילה מהלוחות האינטרנטיים, אך בחיפוש יסודי אולי תצליחו לאתר מודעות מכרזים שלא הופיעו במקומות אחרים.

About admin